Наше активноси

Школска слава Свети Сава

Датум: 27. Januar 2021 00:42 Категорија: Наше активноси

Поздравни говор директора школе

Поштованe колеге, сарадници, ученици и родитељи, данас прослављамо  школску славу.
И ове године драго нам је да заједно прослављамо дан највећег српског просветитеља, утемељивача наше цркве и вере, заштитника свих школа, али мало другачије у односу на претходне године.

Лик Светог Саве храбри нас и данас, после осам векова, да смело корачамо тамо где пута нема, верујући да ћемо на тај начин дати подстрек  генерацијама које долазе.
Пут који је Свети Сава започео, ми данас настављамо, не као обавезу већ као оставштину будућим нараштајима.

Данашњи дан посвећујемо успомени на Растка Немањића који се определио за духовни живот, и рад на утемељењу школства, породичних и културних вредности. Овим великим хришћанским празником славимо лик онога који и данас живи у нама, подсећајући нас да не скренемо са правог пута.

Хвала вам што сте данас са нама, својим духом и мислима. Иако у ово тешко време неће бити загрљаја, руковања, песме и смеха знамо да ћемо заједно пребродити ове тешке тренутке које нисмо бирали.  Нисмо заједно, на окупу, али без обзира на околности  славимо дан у коме се окрећемо врлинама и правим људским вредностима, поручујући себи и другима да су љубав, праштање, поштење, част и достојанство оно за шта се вреди борити.

Дозволите ми, да вам још једном честитам Дан Светог Саве, уверена да као колектив достојно, својим радом и трудом пратимо пут који је за нас прокрчио најумнији међу нама.

Срећна слава!

Хвала!

Директор школе, Тамара Јелић

Датум: 17. Maj 2020 13:00 Категорија: Наше активноси

Весели завршетак календарске године

Датум: 12. Januar 2020 11:43 Категорија: Наше активноси

Сад већ традиционално, задњи дан у календарској години, организујемо маскенбал у којем се маскирају и ученици и наставници и бирамо 3 најбоље дечије маске. Кликом на слику можете погледати галерију.

Кад историја оживи

Датум: 01. Novembar 2019 17:34 Категорија: Наше активноси

Вршњачка едукација

Датум: 30. Maj 2019 10:25 Категорија: Наше активноси