Наше активноси

Ликовни радови наших ученика у току прошле школске године

Датум: 26. Avgust 2021 16:59 Категорија: Наше активноси

Портрет Ђуре Јакшића

Нађа Никашиновић 6. разред

Сара Цветковић, 6. разред

Александра Радуловић, 5. разред

Наши успеси

Датум: 12. Jul 2021 13:14 Категорија: Наше активноси

„Привредна комора Србије и Фондација „Петља“, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, расписали су у мају конкурс „Програмирај свој успех“ како би се обележио завршетак школовања прве генерације дигитално писмених ђака који су имали обавезан предмет Информатика и рачунарство од петог до осмог разреда...

Награде за најбоље примере пројектне наставе из предмета Рачунарство и информатика, уручили су данас ученицима 7. и 8. разреда основних школа и њиховим наставницима-менторима за пројекте из области Рачунарства, ИКТ и Дигиталне писмености, Ана Брнабић председница Владе Србије и Марко Чадеж, председник Привредне коморе Србије.“

Прво место у категорији Рачунарство за седми разред:

Школа: ОШ „Ђура Јакшић“

Пројекат: Учионица будућности

Наставник: Шандор Доци

Ученици: Марија Калезић и Филип Огњановић

Паметна учионица-COVID 19 - Work in Progress

Датум: 12. Jul 2021 13:12 Категорија: Наше активноси

„Десет Божјих заповести“

Датум: 02. Jun 2021 14:06 Категорија: Наше активноси

Ученици 5. разреда у оквиру предмета верска настава представили су радове на тему „Десет Божјих заповести“ . Негујући традицију, ученици су на креативан начин приказали старозаветни закон.

Мали баштовани

Датум: 24. Maj 2021 18:00 Категорија: Наше активноси

„Здраво растимо“

Датум: 28. April 2021 08:57 Категорија: Наше активноси

Ученици 7. разреда су учествовали  у пројекту „Здраво растимо“ у оквиру предмета физичко и здравствено васпитање.
Едукација ученика је реализована у току Online наставе путем Googl учионице на часовима физичког и здравственог васпитања.

Путем видео материјала који су припремили представиће укратко тему  пројекта и свој утисак.

У  жељи да нам и у наредном периоду представљају свој креативан рад кроз учешћа у различитим пројектима и радионицама.

Школска слава Свети Сава

Датум: 27. Januar 2021 00:42 Категорија: Наше активноси

Поздравни говор директора школе

Поштованe колеге, сарадници, ученици и родитељи, данас прослављамо  школску славу.
И ове године драго нам је да заједно прослављамо дан највећег српског просветитеља, утемељивача наше цркве и вере, заштитника свих школа, али мало другачије у односу на претходне године.

Лик Светог Саве храбри нас и данас, после осам векова, да смело корачамо тамо где пута нема, верујући да ћемо на тај начин дати подстрек  генерацијама које долазе.
Пут који је Свети Сава започео, ми данас настављамо, не као обавезу већ као оставштину будућим нараштајима.

Данашњи дан посвећујемо успомени на Растка Немањића који се определио за духовни живот, и рад на утемељењу школства, породичних и културних вредности. Овим великим хришћанским празником славимо лик онога који и данас живи у нама, подсећајући нас да не скренемо са правог пута.

Хвала вам што сте данас са нама, својим духом и мислима. Иако у ово тешко време неће бити загрљаја, руковања, песме и смеха знамо да ћемо заједно пребродити ове тешке тренутке које нисмо бирали.  Нисмо заједно, на окупу, али без обзира на околности  славимо дан у коме се окрећемо врлинама и правим људским вредностима, поручујући себи и другима да су љубав, праштање, поштење, част и достојанство оно за шта се вреди борити.

Дозволите ми, да вам још једном честитам Дан Светог Саве, уверена да као колектив достојно, својим радом и трудом пратимо пут који је за нас прокрчио најумнији међу нама.

Срећна слава!

Хвала!

Директор школе, Тамара Јелић

Датум: 17. Maj 2020 13:00 Категорија: Наше активноси

Весели завршетак календарске године

Датум: 12. Januar 2020 11:43 Категорија: Наше активноси

Сад већ традиционално, задњи дан у календарској години, организујемо маскенбал у којем се маскирају и ученици и наставници и бирамо 3 најбоље дечије маске. Кликом на слику можете погледати галерију.

Кад историја оживи

Датум: 01. Novembar 2019 17:34 Категорија: Наше активноси