Посете

посете, излети,дружења

Посете изложбама у октобру 2015. године

Датум: 03. Jul 2016 00:54 Категорија: Посете

Ученици из 51, 53 i 8одељења су са наставницмо ликовног Драганом Ракић посетили следеће изложбе:
  •  Историјски музеј Србије.
  •  Интерактивна изложба Михајло Идворски Пупин.
  •  Изложба графика немачког ренесансног уметника:  Албрехт Дирер и његови савременици.
  •  Фотографска изложба: ,,Огледало историје"  , сцене из друштвеног живота Београда између два светска рата.
  •  Изложба дечјег стваралаштва у Дечјем културном центру Београд
  •  Наша јесења шетња завршена је у парку испред Конака кнеза Милоша.

Посета галеријама децембар 2015. године

Датум: 03. Jul 2016 00:41 Категорија: Посете

У децембру 2015. године ученици 8-2 су са наставницом ликовне културе Драданом Ракић посетили  две изложбе:

Посета Музеју Вука и Доситеја

Датум: 03. Jul 2016 00:31 Категорија: Посете

Посета Музеју Вука и Доситеја

Посета музеју Никола Тесла

Датум: 02. Jul 2016 21:49 Категорија: Посете

Ученици 7. разреда су са наставницама техничког и информатичког образовања, Миланком Јојић и Снежаном Рашевић,  посетили Музеј Николе Тесле.

Посета музеју Нилола Тесла (кликом на слику погледајте галерију).

Мрави на путу за Јерусалим

Датум: 29. Jun 2016 23:59 Категорија: Посете

Део ученика петог разреда који похађају веронауку су у петак 10. јуна, на дан када се молитвено сећамо и прослављамо Светог Никиту Исповедника, посетили Богом чувани манастир у Раковици.

Мрави на путу за Јерусалим

Датум: 29. Jun 2016 23:56 Категорија: Посете

Ученици петог  и шестог разреда који похађају часове верске наставе имали су прилику да са својим наставником веронауке, Марком Павловићем, посете више  места у нашем граду о којима су учили а важна су за нашу историју и религију!
Посетили су парохијски храм који је посвећен Светом архангелу Гаврилу, код Партизановог стадиона и манастир Ваведења Пресвете Богородице на Сењаку, музеј Српске православне цркве,  Саборни храм, цркву Ружицу и капелу Свете Петке.

Посетили смо Дом Народне скупштине Републике Србије

Датум: 30. Mart 2016 14:31 Категорија: Посете

Ученички парламент наше школе заједно са својим наставницима координаторима, Татјаном Мандић, Ненадом Саковићем и Марком Павловићем, посетио је у среду 23. марта 2016. године Дом Народне скупштине Републике Србије. Ова посета организована је као вид сарадње са Ученичким парламентом још једне београдске школе. Са нама у посету ишао је Ученички парламент ОШ "Владимир Назор" у Железнику.

Посете музејима и изложбама

Датум: 30. Decembar 2015 21:44 Категорија: Посете

Посете изложбама

Фестивал науке

Датум: 14. Decembar 2015 12:10 Категорија: Посете

Промоција науке и подстицај интересовања за научна истраживања

Наставник физике, Ненад Саковић, наставница биологије,  Татјана Мандић и наставнице техничког и информатичког образовања,
Миланка Јојић и Снежана Рашевић, са ученицима старијих разреда посетили су Фестивал науке који је ове године
одржан под слоганом Чуда су свуда!
Циљ фестивала је промоција и развој науке и научних открића, као и подстицањe интересовања за научна истраживања
међу младим генерацијама, кроз примену занимљивих и приступачних метода упознавања са светом науке.

Чуда су свуда...

Важне изложбе посвећене Надежди Петровић и Јовану Цвијићу

Датум: 13. Decembar 2015 20:13 Категорија: Посете

Две важне изложбе је посетила група ученика са својом наставницом ликовне културе.