Биолошка секција

Датум: 09. Novembar 2012 10:03 Категорија: Новости

На иницијативу биолошке секције постали смо део велике међународне онлајн еко-школе

Професионална оријентација

Датум: 05. Novembar 2012 12:25 Категорија: Новости

Од школске 2012/2013. године, почиње реализација додатног програма професионалне оријентације

Општи циљ овог програма је постицање ученика
да путем активног учешћа у петофазном процесном моделу професионалне оријентације преузму одговорност за своју будућност, упознају себе и своје способности, путеве школовања и путеве каријере и да промишљено донесу одлуку о избору средње школе. Детаљније о овом програму погледати у менију педагошко-психолошка служба - професионална оријентација.

"Don't waste-create"

Датум: 05. Novembar 2012 11:05 Категорија: Новости

Ове школске године наша школа учествује у међународном пројекту "Don't waste-create" Интерактивне мреже за образовање IEARN, под покровитељством Уједињених нација.

57. Сајам књига

Датум: 26. Oktobar 2012 21:53 Категорија: Новости

Од 2005. године на Сајму се организује тзв. Школски дан који подразумева организоване посете
ученика, студената, професора и школских библиотекара, као и низ њима намењених пратећих програма.

Школски тим за психолошке кризне интервенције

Датум: 24. Oktobar 2012 08:46 Категорија: Новости

Директор, педагог и психолог ОШ “Ђура Јакшић“ учествовале су на семинару Психолошке кризне интервенције у васпитно-образовним установама, након чега ће бити оформљен  школски тим који ће деловати са циљем превенције последица трауматских догађаја и кризних ситуација. ОШ „Ђура Јакшић“ је, за сада, једина школа на општини Раковица која је прошла ову врсту обуке.

Једнодневни излет ученика 5. и 6. разреда

Датум: 28. Maj 2012 13:48 Категорија: Новости

Дан школе

Датум: 13. Maj 2012 19:11 Категорија: Новости

У петак, 11. маја смо прославили нови јубилеј, 80 година постојања наше и ваше школе.

Сусрет младих глумаца

Датум: 30. April 2012 11:38 Категорија: Новости

Ученици шестог разреда су посетили обданиште "Сретен Младеновић" и забавили их еколошком представом " Еколошка хроника".

Маскенбал

Датум: 04. April 2012 15:16 Категорија: Новости

И ове године су наши основци дали свој допринос Априлијади јако занимљивим и оригиналним маскама.

Тестирање ученика 6.разреда

Датум: 29. Mart 2012 11:10 Категорија: Новости

Обавештење о тестирању ученика као припрема за завршни испит