Назив пројекта: Паметна учионица са детекцијом загађења ваздуха

Датум: 13. Decembar 2021 08:39 Категорија: Достигнућа

На четвртом такмичењу у програмирању које организује Британски савет, у оквиру програма „Школа за 21. век“, тим ученика наше школе (Марија Калезић и Филип ОгњановићVIII-3, ментор Шандор Доци) освојио је прво место са пројектом „Паметна учионица са детекцијом загађења ваздуха“.

Кратак опис активности:
Услед пандемије Ковид-19 неопходно је ограничити број ученика који могу бити у учионици на 10 (9 ученика и наставник). Број ученика на дневном нивоу може се мењати у зависности од здравственог стања. Како би се обезбедили максимално повољни услови за одржавање наставе пројекат је проширен контролом температуре и нивоа осветљења у учионици, алармом у случају потреса и системом за детекцију финих честица суспендованих у ваздуху (ПМ2.5 и ПМ1).