Оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима

Датум: 16. Mart 2020 23:26 Категорија: Обавештења

У циљу остваривања права ученика на образовање, у Министарству просвете, науке и технилошког развоја припремљен је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима. Овај план уважава велики број различитих програма наставе и учења у свим разредима основне и средње школе, те има фокус на организованом учењу на даљину које доприноси реализацији програмских садржаја општеобразовних предмета и стручних предметима са највећим фондом часова. Министарство предвиђа и подржава реализацију образовно-васпитних активности кроз различите канале и облике комуникације:
· емитовањем посебно припремљених и адаптираних образовних садржаја за ученике основних школа на трећем програму РТС-а;
· успостављањем репозиторијума образовних видео-садржаја за ученике средњих школа на платформи РТС Планета;
· успостављањем националне платформи за онлајн учење Моја школа;
· стављањем на располагање сета алата за онлајн комуникацију ученика и наставника;
· стварањем услова за дигиталну солидарност – дељење ауторских наставних материјала међу практичарима.
Ово веб-место
https://rasporednastave.gov.rs/  установљено је са намером да пружи подршку ученицима, наставницима и родитељима и допринесе превазилажењу тренутне кризне ситуације. Овде вас очекују правовремене информације о распореду емитовања образовних садржаја и другим релевантним иницијативама које доприносе остваривању предвиђених исхода наставе и учења.
Напомена: Приступ платформи РТС Планета је потпуно бесплатан преко свих мобилних оператера, док се тренутно ради на обезбеђивању безплатног приступа и ка осталим платформама.

<h4 class="text-center" style="box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 0.5rem; font-weight: 500; line-height: 1.2; font-size: 1.5rem; color: rgb(33, 37, 41); font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, " segoe="" ui",="" roboto,="" "helvetica="" neue",="" arial,="" "noto="" sans",="" sans-serif,="" "apple="" color="" emoji",="" "segoe="" ui="" symbol",="" emoji";="" text-align:="" center="" !important;"=""> Распореди наставе за основну школу