Путовање у Кавалу

Датум: 31. Oktobar 2019 08:51 Категорија: Посете

Наша школа је од 23. до 29. септембра 2019. године по други пут организовала путовање у Кавалу и посету побратимској школи „Друга гимназија Кавале“. Ученици наше школе су у пратњи наставника посетили своје другаре у Кавали.
Другари и њихови наставници су им као дочек приредили свечану приредбу, као и послужење традиционалним грчким јелима.
Овом приликом су наши ученици посетили неке од музеја у Кавали: Наутички музеј, Археолошки музеј, Музеј дувана. Поред тога су обишли и луку, стари град и тврђаву, а били су и у посети Скупштини града.
Поред Кавале, посетили су и Филипи, древни антички град, где су видели антички театар и друге археолошке знаменитости.
Организован је и излет на Тасос, где су провели цео дан, посетили манастир Архангела Михаила, обишли Тасос и окупали се, на радост свих.
Уз сузе и загрљаје и жељно ишчекивање следећег сусрета растали су се од својих другара. Чекамо их у Београду!