Посетa Астрономскoj опсерваторијi

Датум: 03. Maj 2019 10:33 Категорија: Посете

Ученици седмог разреда наше школе имали су изванредну прилику да посете Астрономску опсерваторију у Београду. На заузимање запослених у Опсерваторији и захваљујући њиховом свесрдном труду отворили су нам врата Опсерваторије на Звездари у уторак 23. априла. Том приликом наши ђаци посетили су главну библиотеку где им је одржано предавање уз презентацију о историји оснивања и изградње Опсерваторије, а потом су имали прилику и да виде тренутно највећи телескоп на Балкану којим се посматрају небеска тела. Овом посетом употпуњена су знања наших ђака о астрономији као и о њеном развоју код Срба, али уједно су били упознати са професијом астронома као и о томе где се они школују и припремају за рад у опсерваторији.