Еко квиз

Датум: 19. April 2019 15:04 Категорија: Достигнућа

ЈКП „Градска чистоћа“ је у школској 2018/2019. години организовало пету сезону такмичења ученика од петог до осмог разреда београдских основних школа у знању о екологији, рециклажи и правилном одлагању отпада „Еко квиз“. Финале овог популарног школског такмичења је одржано данас у Центру за културу „Влада Дивљан“ уз присуство више од 400 деце, наставника и гостију, који су бодрили екипе основних школа: „Ђура Јакшић“, „Живомир Савковић“, „Светозар Марковић“ и „Љуба Ненадовић“.

У конкуренцији 45 основних школа, колико се такмичило ове године, екипа наше школе коју су сачињавали Лена Павковић, Миљана Ђурић, Маја Перуничић и Анастасија Пантелић, на челу  са наставницом билогије Татјаном Мандић су освојили 3. место и вредне награде која за треће место износи 13.500 динара за сваког такмичара појединачно као  и књиге од издавачких кућа „Дата Статус“ и „Лагуна“.