Наставак српско-грчког пријатељства

Датум: 01. April 2019 08:23 Категорија: Наше активноси

29. марта 2019. године  нашој основној школи  у госте су дошли  ђаци Друге гимназије из Kавале, који су узраста од 13 до 15 година. Наше пријатељство је почело пре 4 године када су први пут дошли  у нашу школу и наишли на изузетну добродошлицу, ђака, директорке Тамаре Јелић, а затим и наставнице математике Јованке Урошевић, која је и највише заслужна за спровођење ове идеје. Временом  се пријатељство развијало и довело до тога да 29. марта 2019. године  потписан Протокол о братимљењу.
Овој свечаности је присуствовао и први секретар Амбасаде Републике Грчке у Србији, господин Димитрис Михалис, као и заменик председника општине Раковица, господин Душан Ђаковић, те члан већа градске општине Раковица задужен за образовање, господин Зоран Миленковић и начелница за образовање општине Раковица, госпођа Нада Ћосић, али и представници школског одбора и Савета родитеља Основне школе „Ђура Јакшић“, те бројни садашњи, као и бивши ученици ове школе.

Наше дружење можете погледати у галерији.