Пут духовности

Датум: 27. Septembar 2018 12:33 Категорија: Достигнућа

Ове године одржане су по трећи пут у нашој општини духовне свечаности под називом "Пут духовности". Њих су под покровитељством Општине Раковице организовали  манастир у Раковици, Центар за културу и образовање у Раковици и храма Светог Николаја Жичког и Охридског у Реснику. У оквиру ових свечаности организоване су радионице на којима су ђаци из свих основних школа општине дубље упознати са житијем Св. Николаја, а у четвртак 20. септембра организован је и квиз под називом "Од Николе до Николаја". Он је био у свечаној сали Центра за културу и обарзовање у Раковици на којем је сваку школу представљао тим од троје ученика седмог разреда. Нашу школу представљали су: Алекса Јукић 7/2, Марта Пузовић 7/2 и Јана Павлов 7/3. Квиз се састојао из више области и различитих игара, а наш тим је освојио ПРВО место са највећим бројем поена!
Награде су им уручили председник СО Раковице Цвијетин Ђукановић и члан општинског већа Милош Симић, а главна награда је посета манастирима Лелић (у коме се чувају мошти Св. Николаја) и Ћелије!