„ БУДИ ПАЖЉИВ И СНАЛАЖЉИВ”

Датум: 29. Maj 2018 09:20 Категорија: Наше активноси

Завршни квиз такмичења у познавању саобраћаја „Буди пажљив и сналажљив“ организован је у оквиру програма за унапређење безбедности саобраћаја на путевима на подручју ГО Раковица а такмичари су били ученици петог и шестог разреда основних школа Раковице. Главни циљ пројекта је унапређење саобраћајног васпитања и образовања са циљем стицања знања и навика ученика основних школа неопходних за безбедно учешће у саобраћају. На завршном квизу оцењивање одговора вршио је жири у саставу: Зоран Лукић, сарадник у управи ГО Раковица, вишегодишњи предавач и испитивач при полагању возачких испита, Сандра Родић и Миљаими Јасмин, полицијски службеници и Дејан Радовић и Бранко Брдар полицијски службеници Управе саобраћајне полиције. За победнике квиза Градска општина Раковица обезбедила је награде - ранац за треће место, bluetooth звучник за друго и power bank батерију за мобилни телефон. Такође, свака школа на поклон добија и бицикл. Треће место са 113 освојених бодова припало је екипи Основне школе „Никола Тесла“ а друго екипи Основне школе „Бранко Ћопић“ са 114 освојених поена. Прво место у квизу „Буди пажљив и сналажљив“ освојила је екипа основне школе „Ђура Јакшић“ са 117 поена.
Нашу екипу су сачињавали: Милица Миличевић 5-2, Михаило Томић 5-2, Василиса Јовановић 6-1, Ђорђе Трајковић 6-3.