Ноћ музеја

Датум: 23. Maj 2017 10:30 Категорија: Посете

У суботу 20. маја ученици 5/2 одељења посетили су манифестацију Ноћ музеја са њиховом учитељицом Данијелом Алексић и одељењским старешином Марком Павлвићем. Прво је посећена поставка у главном фоајеу Хемијског факултета где су ученици видели огледе са течним азотом, протеинима, где су уз помоћ форензичких метода добили отиске својих прстију као и видели како гори новчаница и угаси се, а да није ни мало оштећена пламеном. Касније је посећен Педагошки музеј и његова изложба "Део по део пазл је цео" као и поставка о метеорима у Природњачком музеју на Калемегдану. Ученици су испробали средњевековно оружије, шлемове и штитове у капији испод Сахат куле и на крају обишли сталну поставку у Кули Небојши на Доњем граду.
    Циљ посете овој манифестацији био је да се ученицима укаже и  представи културни део Београда као и да развију љубав према музејским поставкама и оформе културу одласка у музеје.

Фотографије поглдајте у галерији.