'' Ја сам дете на врху планете ''

Трећи дечји конгрес, '' Ја сам дете на врху планете ''. Правила такмичења подразумевају избор 10 до 12 победника из школа у категорији узраста ученика млађих и старијих разреда. Међу стотину пристиглих радова победници се проглашавају од стране стручног жирија и позивају  да свој рад представе на сцени Центра за културу и образовање Раковица.
Након тога бира се Победник победника. За ову школску годину то је ОШ '' Коста Абрашевић '' из Ресника, Београд. Честитамо за сцену и тему.

Учешће и победник из наше школе, ученица Милица Гавранић за школску 2016/2017. годину.
Тема конкурса: '' Школа по мојој мери '' и тема победничког рада наше ученице Милице је - Школа организована као интернат.
На сцени, Милица је има велику подршку сестре Александре из 4-1 одељења. За илустрацију обрађене теме је заслужна  другарица Софија, за представљање цртежа, другарица Анђелија. У  публици је искрена  подршка од учесника конгреса, другара из одељења.